Відбулася зустріч центральних органів Держав-учасниць Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей

опубліковано 14 листопада 2025 року о 16:15

Представники Національної соціальної сервісної служби взяли участь у зустрічі центральних органів Держав-учасниць Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей, яка відбулася в м. Брно, Чеська Республіка.

Візит здійснено на запрошення Управління з міжнародного правового захисту дітей Чеської Республіки, з метою посилення взаємодії та координації між уповноваженими органами, обміну кращими практиками з дотримання прав дітей.

У ході двосторонніх зустрічей з учасниками із Австрії, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Словаччини та Чехії директор Департаменту державного контролю за дотриманням прав дітей Віктор Зелений детальніше розповів про практичні аспекти реалізації положень Гаазької конвенції 1996 року стосовно дотримання прав дітей, які перебувають в країнах Євросоюзу під тимчасовим захистом. Зокрема, обговорено поточні виклики і потреби з питань міжнародного захисту прав дітей, у продовженні співпраці з європейськими країнами для забезпечення найкращих інтересів тимчасово переміщених (евакуйованих) українських дітей.

Крім того, проведено робочу зустріч із консулом України в Брно Анною Прошко, керівником консульського відділу Посольства України Богданом Сергійчуком та співробітниками ЗДУ щодо підтримки українських дітей, які перебувають під опікою або тимчасово виїхали за кордон.

Такі заходи сприяють консолідації зусиль, а також формуванню спільних підходів до визначення актуальних викликів і пошуку ефективних рішень для удосконалення механізмів захисту дітей за кордоном.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux