• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Поширені запитання

ПОСЛУГА ТА ДОСТУП ДО НЕЇ: ОГЛЯД, ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ


1. Хто зможе отримати кошти для придбання путівок на оздоровлення та відпочинок дітей за рахунок держави за принципом "гроші ходять за дитиною"?

В рамках пілотного проєкту "Гроші ходять за дитиною", який реалізується Міністерством соціальної політики, батько або мати (або особа, яка їх замінює) дитини, що виховується в малозабезпеченій сім'ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім'ї, може отримати фінансову підтримку на оздоровлення. Ця державна підтримка надається дітям, що входять до зазначених категорій, проживання яких зареєстровано/задекларовано на територіях, що були тимчасово окуповані, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з Російською Федерацією, а саме: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, Київська області.

2. Якщо наша родина належить до зазначених категорій, але ще не оформила відповідний статус? Чи маємо ми право на отримання грошей на путівку?

Так, ви маєте право на отримання коштів. Щоб отримати відповідний статус, необхідно звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення в регіоні. Після надходження інформації про надання відповідного статусу від структурного підрозділу з питань соцзахисту до Мінсоцполітики (протягом місяця), вас буде включено в перелік отримувачів коштів. Після введення свого РНОКПП (ідентифікаційного коду) система видасть інформацію про те, маєте ви право на зазначену послугу чи ні. Якщо інформація про отриманий статус вже наявна в системі, можна звертатися в Приватбанк для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання і отримання картки.

3. Чи може один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, претендувати на кошти для придбання путівки, якщо місце проживання дитини задекларовано/зареєстровано в іншій області?

Ні, проєкт спрямований саме на підтримку дітей, які опинились у найбільш складних умовах під час війни, тому у фокусі поєкту – діти з зазначених регіонів.

4. Чому лише діти з цих категорій мають право на отримання путівки?

Ці категорії обрано, з урахуванням можливостей держави забезпечити повну оплату путівок для їх відпочинку та оздоровлення дітей. Пріоритет надається малозабезпеченим родинам, що дозволяє забезпечити цільову підтримку. Держава спрямовуватиме кошти на закупівлю путівок для дітей саме з тих родин, які не можуть оплатити їх самостійно. Крім того, особливо важливим є оздоровлення дітей з тих родин, які проживають чи проживали на територіях, найбільш вразливих до обстрілів з боку країни-агресора. Зауважимо, що інші категорії дітей можуть оздоровлюватись у дитячому центрі «Артек». На сьогодні він функціонує у Карпатах, найближчим часом буде запущений у Пущі-Водиці.

5. Коли батьки почнуть отримувати сповіщення про можливість отримання коштів?
З кінця травня-початку червня 2023 р.

6. На який термін можна придбати путівку? 
Путівку на оздоровлення – на 21 календарний день, путівку на відпочинок – на 14 календарних днів.

7. Батьки дітей якого віку можуть отримати кошти для оздоровлення та відпочинку в рамках проекту?
Право на отримання коштів мають батьки дітей віком 7-18 років, оскільки за цією програмою можуть оздоровлюватися діти саме цього віку.

8. Якщо в родині декілька дітей підпадають під зазначені категорії, чи зможуть батьки отримати кошти на придбання путівок для всіх цих дітей?
Так, держава не обмежує кількість дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок. Бюджетні кошти перераховуються на кожну дитину. Повідомлення також надходитиме окремо щодо кожної дитини в родині.

9. Який механізм отримання путівки?
Перевірити право на отримання коштів або отримати повідомлення в мобільному застосунку “Приват24” / інформацію від працівників соціального захисту. Після отримання сповіщення - зверніться до найближчого відділення Приватбанку та відкрийте картку. Така картка буде мати спеціальний режим використання коштів. На неї будуть зараховані кошти для придбання путівки в наступному місяці з дня відкриття картки Після зарахування коштів батьки за власним уподобанням (орієнтуючись на бажані терміни відпочинку, місцерозташування табору, вартість путівки, відгуки про заклад тощо) оберіть один з закладів вищої категорії з Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Цей заклад має бути включений Національною соціальною сервісною службою до переліку закладів, з якими укладено договір про надання послуг з оздоровлення та відпочинку зв'язатись за координатами, вказаними на сайті Державного реєстру, із обраним закладом, підтвердити можливість отримання послуги, забронювати путівку дізнатись у місцевому управлінні соціального захисту щодо умов проїзду до табору (організовано чи самостійно власним коштом) прибути в обраний заклад та розрахуватися за путівку отриманою у ПриватБанку карткою.

10. Протягом якого часу необхідно придбати путівку? Чи можливо використати кошти в інший сезон або наступним літом?
Кошти необхідно використати протягом трьох місяців з дня їх зарахування. У разі зарахування у жовтні-листопаді, придбати путівку необхідно до 25 грудня, оскільки кошти передбачені на оздоровлення та відпочинок у 2023 році.

11. Хто має оплачувати дорогу дитини до закладу?
Держава покриває витрати на оздоровлення та відпочинок дітей. Проїзд до/з обраних дитячих закладів оздоровлення і відпочинку здійснюється за сприяння структурних підрозділів соціального захисту населення за кошти батьків (осіб, які їх замінюють), або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (наприклад, спонсорів, благодійних фондів тощо).

12. Чи можна в межах цього проекту придбати путівку до ДП “Міжнародний дитячий центр “Артек” (м. Київ)?
Ні, ДП “Міжнародний дитячий центр “Артек” не є учасником проекту. Але, путівку до зазначеного табору можуть отримати діти з малозабезпечених сімей. Для цього необхідно звернутись до структурного підрозділу соціального захисту населення в регіоні із заявою на отримання путівки для оздоровлення та відпочинку.


ПРО КОШТИ ТА БАНКІВСЬКУ КАРТУ 


13. Яка сума зараховуватиметься на картку?
14 165 грн (п’ять прожиткових мінімумів для дітей віком 6-18 років)

14. Скільки часу має пройти від моменту відкриття картки у банку до моменту зарахування коштів?
Якщо картку отримано у червні місяці, то зарахування коштів відбудеться 1-3 числа липня місяця. Кошти перераховуються в порядку черговості відкриття поточних рахунків.

15. Протягом якого часу можна використати кошти на оздоровлення?
Отримувач може використати кошти протягом трьох місяців з дня зарахування на поточний рахунок, у разі зарахування коштів у жовтні-листопаді, – не пізніше 25 грудня поточного року. Невикористані кошти з вашої картки повернуться до державного бюджету.

16. Чи можна використовувати кошти з картки на придбання інших товарів, послуг, зокрема для дитини?
Ні, кошти можуть бути використані виключно на придбання путівки на оздоровлення та відпочинок дитини.

17. На що я можу використати дані гроші? Як це перевірятиметься?
Кошти можливо використати виключно на придбання путівки на оздоровлення та відпочинок до будь-якого з таборів з наведеного переліку. Ці табори приєдналися до договору з Нацсоцслужбою і включені до переліку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, і розташовані в карпатському регіоні. Якщо ви схочете використати ці гроші на інші потреби, то відповідно до умов видачі картки, транзакція не буде проведена.

18. Якщо коштів, які буде зараховано на картку, більше, ніж вартість путівки? Чи можу я їх використати на щось інше? Чи придбати додаткові дні відпочинку для моєї дитини?
Кошти можливо використати виключно на придбання путівки. Залишок коштів можна використати протягом визначеного терміну на придбання іншої путівки, при цьому необхідно буде здійснити доплату за рахунок власних коштів.

19. Якщо коштів, які буде зараховано менше, ніж вартість путівки до закладу, який я оберу? Що мені робити?
Коштів, що перераховуються на картку, достатньо для придбання путівки на відпочинок терміном у 14 днів у будь-якому закладі вищої категорії в карпатському регіоні з переліку для вибору. У випадку, якщо вартість путівки на оздоровлення у 21 день більша суму перерахованих коштів, за бажанням, батьки можуть здійснити доплату за рахунок власних коштів. Часткова доплата за рахунок коштів батьків відбувається в будь-який зручний для них спосіб (готівкою, банківською карткою).

20. Чи мають право батьки отримати кошти готівкою, знявши їх з банківської картки?
Ні, програма передбачає зарахування коштів у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок одного з батьків із спеціальним режимом використання. Це означає, що витратити їх можна, тільки придбавши путівку у табір та перерахувавши кошти на рахунок закладу. Забороняється перерахунок бюджетних коштів отримувачами з поточного рахунка на інші рахунки. Рахунок не підлягає поповненню, також забороняється зняття готівки з поточного рахунка.

21. Якщо з поважних причин дитина змушена була перервати відпочинок чи оздоровлення, чи повертається залишок коштів? чи можна їх використати повторно?
У випадку дострокового відрахування дитини з обраного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку сума коштів, яка залишається невикористаною від вартості путівки, повертається закладом оздоровлення та відпочинку протягом 10 операційних днів на поточний рахунок отримувача (тобто одного з батьків). У випадку часткової оплати вартості путівки сума коштів, яка залишається не використаною від вартості путівки, повертається закладом оздоровлення та відпочинку протягом 10 операційних днів пропорційно сумі витрачених власних коштів отримувача та сумі витрачених коштів з поточного рахунка отримувача. Невикористані кошти можна витратити повторно протягом трьох місяців з дня їх зарахування. У разі зарахування у жовтні — листопаді, використати необхідно до 25 грудня.

22. Чи має отримувач картки сплатити банку за її виготовлення та обслуговування?
Послуги АТ «ПриватБанк», пов’язані з відкриттям, закриттям та обслуговуванням поточного рахунка, а також з випуском та обслуговуванням платіжних карток, надаються безоплатно.

23. Чи може Банк відмовити у відкритті рахунку?
Банк може відмовити, якщо ним на клієнта накладені санкції або клієнт здійснює підозрілі операції (такі, що не відповідають інформації про його діяльність, з незвично великими та значними сумами, що не мають очевидної економічної чи законної мети, не надає джерел походження коштів тощо). Також клієнтам, які є в списках осіб, що запідозрені у терористичній діяльності.

ПРО ЗАКЛАДИ, ЩО НАДАЮТЬ ПОСЛУГИ

24. У яких закладах можна оздоровити дитину? Де знайти їхній перелік?
Путівку можна придбати до будь-якого з таборів, які приєдналися до договору з Нацсоцслужбою і включені до переліку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку вищої категорії. Всі вони містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей і розташовані в карпатському регіоні. У випадку відсутності можливості перейти на вищезазначені сайти, можна також звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

25. Чому перелік закладів обмежено цим вибором?
Зазначені заклади відповідають вимогам надання якісних послуг з оздоровлення та відпочинку.


ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ

26. Що робити, якщо ніхто не звʼязався зі мною, але за статусом моя дитина має право на отримання такої путівки?
Перевірити інформацію про можливість отримання коштів для придбання путівки можна за посиланням (посилання на вікно для перевірки, яке розробляє ІОЦ). Якщо Ви маєте право на отримання коштів - звернутись в ПриватБанк та відкрити рахунок із спеціальним режимом використання та очікувати на зарахування коштів.

27. Якщо я отримав картку, але на неї не прийшли кошти? Що робити?
Пересвідчитися, що Ваша дитина має статус дитини, яка виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина з багатодітної сім’ї, місце проживання якої задекларовано/зареєстровано у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській або Чернігівській областях. Для уточнення статусу дитини необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

28. До кого звертатися, якщо мені не прийшло сповіщення, але я знаю, що моя дитина має право на оздоровлення за цим проєктом?
Зверніться до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій, або державного підприємства “Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики”, Національної соціальної сервісної служби.

29. Куди можна звернутися у разі виникнення додаткових питань?
Інформаційне супроводження отримувачів щодо надання послуги з оздоровлення та відпочинку здійснюють структурні підрозділи соціального захисту в регіонах, Національна соціальна сервісна служба - (044)2898789


Або самостійно проаналізуйте умови отримання послуги:

Якщо інформації про Вас немає в переліку отримувачів, але Ваша сім’я є малозабезпеченою і багатодітною, то необхідно проаналізувати наступне:

Для участі в програмі оздоровлення повинні одночасно виконуватися дві умови:

 • Сім’я отримує допомогу малозабезпеченій сім’ї в Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській області.
 • Дитина, віком від 7 до 18 років перебуває на обліку як пільговик і інформація по ній знаходиться в Реєстрі пільговиків з діючою категорією "Дитина з багатодітної сім'ї".

Або:

 • Сім’я отримує допомогу малозабезпеченій сім’ї в Луганській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській області.
 • Дитина віком від 7 до 18 років має інвалідність (крім під категорії А).


Якщо в переліку пільговиків відсутні дані про Вашу дитину, то можна подати заяву до найближчого відділення Пенсійного фонду України для постановки на облік дітей для отримання статусу "Дитина з багатодітної сім'ї".

Також можна скористатися іншими програмами з оздоровлення та відпочинку дітей, звернувшись з таким проханням до відповідних структурних підрозділів соціальних захисту населення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux