Зарахування до малого групового будинку здійснюється за направленням служби у справах дітей районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади за місцем первинного обліку дитини (далі - служба у справах дітей за місцем первинного обліку дитини), якщо було вичерпано всі можливості щодо влаштування дитини в сімейну форму виховання.
Кількість дітей, які одночасно можуть проживати у малому груповому будинку, становить до десяти осіб. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування з обмеженою життєдіяльністю, у тому числі діти з інвалідністю, зараховуються до малого групового будинку першочергово, за винятком тих, які потребують паліативної допомоги. За наявності у малому груповому будинку чотирьох і більше дітей з обмеженою життєдіяльністю, у тому числі дітей з інвалідністю, кількість вихованців не може бути більше восьми осіб.
У випадку, якщо малий груповий будинок утворений відповідно до Закону України “Про співробітництво територіальних громад”, влаштування дитини здійснюється службою у справах дітей за місцем первинного обліку дитини та згідно з умовами договору, укладеного між відповідними органами місцевого самоврядування.
Влаштування у малий груповий будинок здійснюється лише після відповідної інформаційно-роз’яснювальної та психологічної підготовки як дитини, яка влаштовується, так і дітей, які вже проживають у будинку в умовах, наближених до сімейних.
Протипоказанням до зарахування дитини до малого групового будинку є хвороби в гострому періоді, що потребують стаціонарного лікування, зокрема в спеціалізованих закладах (відділеннях) охорони здоров’я, гострі інфекційні захворювання (до закінчення строку ізоляції), психічні захворювання у гострій стадії, хронічні психічні захворювання в стані загострення, які становлять загрозу життю і здоров’ю оточуючих та самої дитини.
Такі діти можуть бути зараховані після лікування.
У малому груповому будинку проживають, як правило, діти з обмеженою життєдіяльністю, у тому числі діти з інвалідністю, віком від трьох до 18 років.
У разі відсутності до зарахування дітей з обмеженою життєдіяльністю, у тому числі дітей з інвалідністю, до малого групового будинку можуть зараховуватися інші діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, віком від 10 до 18 років.
З метою збереження родинних стосунків до малого групового будинку можуть влаштовуватися діти від трьох до дев’яти років разом із старшими братами чи сестрами, а також діти, які залишилися без батьківського піклування, брати чи сестри яких перебувають у малому груповому будинку.
Як виняток, дитина може проживати в малому груповому будинку до досягнення 23-річного віку за таких обставин:
якщо дитина продовжує навчання в закладі професійної (професійно-технічної) або вищої освіти I-IV рівня акредитації або до закінчення навчання у відповідному закладі освіти;
якщо дитина має інвалідність, може проживати до досягнення нею 23-річного віку незалежно від того, чи навчається вона у закладі професійної (професійно-технічної) або вищої освіти I-IV рівня акредитації.