Раніше ми повідомиляли, що у 2023 році продовжується реалізація проєкту із соціального захисту сімей з дітьми “пакунок малюка”. На реалізацію проєкту Уряд виділяє значний обсяг коштів. Таким чином, у бюджеті на 2023 року закладено 1,43 млрд грн на закупівлю “пакунків”, а також надання грошової компенсації родині за невикористані пакунки.
Медичні заклади по всій країні забезпечено запасами “пакунок малюка” в середньому до кінця червня.
Станом на 1.01.2023 - 21,7 тис. пакунків зберігалось на складах.
З 1 січня по 15 березня 2023 разом було видано 7 тис. пакунків, залишки на складах у регіонах станом на сьогодні складають 14,7 тис., тобто з поточним використанням в обсязі 3,5 тис пакунків на місяць їх вистачить ще на 4 місяці.
У лютому місяці поточного року 3,2 тис. сімей з новонародженими дітьми отримали «пакунок малюка» в натуральному вигляді та понад 11,5 тис. сімей Нацсоцслужбою проведено перерахування коштів грошової компенсації його вартості в сумі 78,7 млн грн.
Тендер на закупівлю “пакунків” заплановано на кінець березня, і враховуючи всю процедуру закупівлі, до кінця квітня планується підписання договору з майбутнім постачальником, який переможе у тендерній процедурі.
Міністерством соціальної політики України, у січні-лютому було зібрано інформацію з регіонів про орієнтовну кількість “пакунків малюка”, що буде необхідна в 2023 році, підготували всю необхідну інформацію для оголошення тендеру в найближчий час.
На сьогодні спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не “пакунок малюка”, а грошову компенсацію за нього. Так, протягом 2022 року 154 тис. родин (74% всіх батьків) обрали гроші. В поточному році, тенденція лише посилюється: з 40,5 тис. родин 33,5 тис. родин обрали саме грошову виплату (а це вже - 83%).
Таку тенденцію можна пояснити потребою родини саме в грошах або тим, що вони до народження дитини мають все необхідне.