Влітку 2023 року за згодою Національної соціальної сервісної служби України в складі організованих груп мали змогу відпочити 457 українських дітей з Київської, Харківської, Одеської, Донецької, Львівської, Рівненської, Сумської, Івано – Франківської, Чернівецької областей, з них 215 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 8 дітей з інвалідністю (відповідно до Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1167). Приймаючими країнами були Федеративна Республіка Німеччина та Республіка Польща.
До Федеративної Республіки Німеччина, за запрошенням Федерального міністерства у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді (BMFSFJ), загалом було направлено на відпочинок 411 дітей, з них 203 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 8 дітей з інвалідністю.
У період з 15.07.2023 – 29.07.2023:
Усі діти повернулись на територію України 29.07.2023.
У період з 29.07.2023 – 12.08.2023:
Усі діти повернулись на територію України 12.08.2023.
Під час відпочинку у Федеративній Республіці Німеччина для дітей в дитячому центрі Prebelower Kinderlend e.V. були організовані походи, сплави на каное, будівництво плотів, спортивні змагання, плавання в озері, футбол і волейбол, творчі заходи, вечори барбекю та посиденьки біля багаття, а також дві одноденні екскурсії, в тому числі до Берліну, та багато інших розважальних заходів.
До Республіки Польща загалом було направлено на відпочинок 45 дітей, з них 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У період з 01.08.2023 – 14.08.2023 на підставі угоди про партнерство, укладеною між Провінцією Спільноти Брати Християнських Шкіл з Богородчанською територіальною громадою Івано – Франківської області:
В рамках мистецько-освітньої програми для дітей та молоді міжнародного проєкту Lelenfant для дітей з України було створено платформу для обміну та розвитку вмінь та мистецьких інтересів в атмосфері навчання серед ровесників у мультикультурному середовищі, в дусі поваги до культурної спадщини та ідентичності. За підтримки вчителів мистецтва діти та молодь працювали у сфері мистецтва разом з учасниками з різних верств населення та культур, зосереджуючись на тому, що їх об’єднує як молодих художників.
Ключова роль Нацсоцслужби в цьому процесі полягає в гарантуванні безпечних умов перебування дітей за кордоном та їхнього повернення до законних представників.