Сьогодні, Голова Національної соціальної сервісної служби України, Василь Луцик взяв участь у форумі громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”. Виступ був присвячений темі: “Майбутнє волонтерства: як нам залишитися країною волонтерів”.
Основними питаннями для обговорення були:
-
роль держави і законодавчих інструментів у розвитку культури волонтерства;
-
забезпечення права на отримання одноразової грошової виплати
постраждалим від бойових дій волонтерам;
-
оподаткування зборів для ЗСУ на рахунки волонтерів (фізичних осіб-благодійників);
-
спрощення міграційного законодавства для залучення до діяльності в Україні волонтерів-іноземців;
-
діяльність Парламенту щодо вирішення найактуальніших запитів від волонтерської спільноти;
-
інструменти підтримки волонтерства з боку держави і напрямки, на яких важливе “мінімальне втручання”.
Оскільки Нацсоцслужба відповідальна за реалізацію державної політики у сфері волонтерства, під час свого виступу Василь Луцик зазначив, що:
-
важливо врахувати побажання волонтерів та мінімізувати вплив держави на розвиток волонтерства задля збереження руху який вже існує;
-
актуальними напрямами волонтерства є надання військової та гуманітарної допомоги на територіях, що деокуповані;
-
в рамках Державної програми розвитку громадянського суспільства розроблена концепція розвитку волонтерства в державі;
-
ведеться реєстрація громадських організацій, які залучають іноземних волонтерів. Разом з Міністерством соціальної політики проводиться трансформація реєстру, з метою зробити його більш зручним та зрозумілим, спрощуючи процедуру залучення іноземних волонтерів.
Протягом трьох місяців роботи нової команди Нацсоцслужби, було розпочато співпрацю з Вищою школою публічного управління для навчання державних службовців та представників органів місцевого самоврядування з питань волонтерства. Про те, хто такі волонтери, які обов’язки представників державних органів у взаємодії з волонтерами, чим вони можуть допомагати і яким чином діє механізм співпраці, зокрема з громадянським суспільством і державою.
Також були розроблені приміри договорів про залучення волонтерів як органами державної влади, так і волонтерськими організаціями. Ці договори становлять гарантію захисту прав волонтерів з мінімальним втручанням держави у їхню діяльність.