Понад 80 фахівців з усієї України зібралися на дводенну Платформу розвитку та відновлення, щоби обговорити як в умовах війни реалізовувати право дитини на сімейне виховання, які є нагальні проблеми і що можна зробити для їх розв'язання.
Зустріч у Києві організувала міжнародна благодійна організація Партнерство «Кожній дитині», яка вже 25 років працює у сфері захисту прав дитини.
Перший день заходу був присвячений відкритому діалогу на тему «Як забезпечити право дитини на сім’ю в сучасних умовах: виклики та можливості під час війни та відбудови України».
Серед учасників були керівники регіональних служб у справах дітей, головних управлінь Нацсоцслужби, експерти сфери, представниця Дитячого фонду ООН в Україні, а також голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.
“Тут зібралися люди, які змінюють державну політику у сфері захисту прав дитини, які прагнуть забезпечити найкращі інтереси дитини. Мета заходу – виробити нові уніфіковані підходи, спрямовані на те, щоб кожна дитина виховувалась у сім’ї”, – наголосив на початку зустрічі Василь Луцик.
“У заходу кілька цілей – познайомити фахівців особисто, поділитися кращими практиками, які є у регіонах, обмінятися досвідом. Почути про ваші проблеми, щоби знайти спільні рішення. Виокремити нагальні питання, які ми зі свого боку – Міністерство соціальної політики і Національна сервісна соціальна служба – можемо винести на обговорення і допомогти вирішити на державному рівні”, – додав Луцик.
Доброзичливу і водночас робочу атмосферу відзначила і керівниця секції захисту дітей представництва ЮНІСЕФ в Україні Джин Джой.
“У цій залі я побачила неймовірну енергетику: всі були раді бачити одне одного. Це свідчення того, наскільки ми потрібні одне одному як колеги, наскільки нам важливо нам вчитися один в одного, обмінюватися думками і досвідом. Хочу подякувати Партнерству «Кожній дитині» за неймовірну роботу, за нашу спільну діяльність. Міжнародна спільнота надає повну підтримку того, що ми робимо. І від нас залежить як перетворити цю підтримку на вагомі зміни,” зауважила Джин Джой.
Зінаїда Кияниця, заступниця директора Партнерства «Кожній дитині», координаторка проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» познайомила присутніх зі статистикою роботи своєї організації від початку повномасштабного російського вторгнення.
Зокрема експерти провели моніторинг стану безпеки та потреб більш як 61 тисячі дітей позбавлених батьківського піклування у сімейних формах виховання, а також більш як 40 тисяч дітей в інституційних закладах.
“Ми надали допомогу понад 23-м тисячам дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування; підготували 48 тренерів та навчили 187 кандидатів, готових до створення сімейних форм виховання. А ще надали підтримку й супровід у веденні 730 складних випадків”, – розповіла Зінаїда Кияниця.
Другий день заходу розпочався із робочих зустрічей начальників служб у справах дітей обласних ОВА, керівників головних управлінь НССС та голови Нацсоцслужби. Разом планували першочергові кроки щодо впровадження напрацьованих ініціатив. А потім учасники заходу взяли участь у серії майстер-класів із розвитку професійних навичок: вчилися основам комунікації, створювали ляльки -мотанки та лікувалися музикотерапією.
*Платформа відбулася у рамках проєкту «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни». Проєкт реалізує Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики за підтримки Представництва дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ у співпраці з Національною соціальною сервісною службою України, Міністерством освіти та науки України, Міністерством охорони здоров’я України.