Минулого тижня Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики, за підтримки UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення), ГО “UA Experts”, соціально-правового проєкту Response&Prevention та Бучанської регіональної агенції розвитку, було організовано публічну дискусію на тему: «Ірпінь. Буча. Взаємодія місцевого самоврядування та громадськості у попередженні та реагуванні на насильство в
умовах конфлікту».
Буча стала першим звільненим українським містом, де були зафіксовані випадки воєнних злочинів сексуального насильства проти цивільного населення. Саме тому символічно було обрано це місце для проведення публічного обговорення.
Метою форуму було об'єднання зусиль державної влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства для розробки ефективних механізмів реагування на сексуальне насильство, повʼязане з конфліктом (СНПК).
У своєму виступі від Національної соціальної сервісної служби України, Олександра Хамуленко, наголосила на існуючій проблемі статистики, яка нині не відображає реальну ситуацію щодо цього виду злочину, вчиненого на території України. "Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, має свої особливості, які відрізняють його від інших видів гендерно обумовленого насильства. Подолання наслідків такого насильства потребує спеціальних підходів соціальних працівників у роботі з постраждалими".
Під час виступу особлива увага була приділена питанням поширення та розголосу інформації про проблему сексуального насильства під час повномасштабного вторгнення росії на територію України, а також важливість довіри постраждалих від СНПК до місцевих органів влади.
Пріоритетом Нацсоцслужби та соціальної політики в цілому є забезпечення якісних соціальних послуг, тому важливо підвищувати професійний рівень працівників, що надають допомогу постраждалим особам. Особливо, що стосується напрямку СНПК.