Голова Національної соціальної сервісної служби, Василь Луцик взяв участь у заході, присвяченому проблемі сирітства, процедурі усиновлення та її реформуванню: "Форми державно-приватної співпраці у питаннях сирітства в Україні". У заході взяли участь представники Міністерства соціальної політики, представники офісу Ради Європи в Україні, ЮНІСЕФ та SOS Children's Villages.
Під час зустрічі відбулась панельна дискусія, на якій обговорювалося питання побудови процесу
усиновлення та розглядалися кроки щодо зменшення кількості сиріт та популяризації усиновлення в Україні, включаючи інформаційні кампанії, надання підтримки сім'ям та створення сприятливих умов для розвитку інституту усиновлення.
Крім того, одним з ключових аспектів обговорення були питання реалізації та зміцнення процесу усиновлення в Україні: необхідність спрощення процедур та збільшення ефективності системи, щоб забезпечити дітям можливість знайти люблячі родини.
Голова Нацсоцслужби, Василь Луцик, наголосив на тому, що родина є найкращим середовищем для виховання і зростання кожної дитини. Він підкреслив, що завданням держави є надання максимально швидкої та якісної допомоги всім дітям, забезпечуючи їм психологічну і фізичну підтримку.
Протягом року війни в Україні з'явилося близько 9000 дітей-сиріт. Серед яких є також діти, які стали сиротами внаслідок виникнення обставин, коли їхні батьки перебувають у полоні або є заручниками окупаційної влади. З метою знайомства та забезпечення піклування для цих дітей наразі запроваджено механізм дистанційних зустрічей через онлайн-відеоконференції з потенційними усиновлювачами. Якщо буде встановлено контакт із дитиною, така особа матиме можливість особисто зустрітися з нею, щоб розпочати процедуру усиновлення. “Ми також плануємо спростити цей процес, мінімізуючи етапи, щоб усиновлення не затягнулося на невизначений термін. Тільки спільними зусиллями держави, громадських організацій і фондів можна вирішити проблеми сирітства та досягти нашої спільної мети - сім’ї для кожної дитини”, як було зазначено в промові. Учасники висловили готовність до співпраці та обміну досвідом з метою покращення умов усиновлення та надання допомоги дітям без батьківського піклування. Це сприятиме створенню підтримуючого середовища для дітей та забезпеченню їм кращого майбутнього.