1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Цей день - це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ/СНІД.
ВІЛ - це не вирок. Люди з вірусом імунодефіциту можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо, їм лише необхідна вчасна допомога та лікування.
Щороку центрами соціальних служб та центрами для ВІЛ інфікованих дітей та молоді, що функціонують в системі соціального захисту населення соціальними послугами охоплюється близько 6 тис. ВІЛ-інфікованих осіб, в тому числі вагітні жінки, споживачі ін’єкційних наркотиків, породіллі, які перебували у складних життєвих обставинах та члени їх сімей, особи із найближчого оточення.
Найбільша потреба отримувачів соціальних послуг є у послугах „консультування”, „соціальної профілактики”, „догляду” (в основному вдома), „соціальної адаптації”, „надання притулку” та „представництва інтересів”.
В результаті отриманих послуг у близько 80 % осіб поліпшено психоемоційний стан; залучено до освітньо-інформаційних заходів, зокрема занять з догляду, виховання, розвитку дитини, з безпечного способу життя, щодо інфікування ВІЛ, надання гуманітарної допомоги.
Державна стратегія протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам в Україні до 2030 року передбачає створення та функціонування ефективних, інноваційних, гнучких систем надання якісних і доступних послуг із профілактики, виявлення, діагностування та лікування цих хвороб. Серед цілей стратегії до 2030 року: досягти рівня обізнаності щодо власного статусу та охопити сучасним лікуванням. Слідуючи цьому курсу, маємо всі шанси остаточно перемогти епідемію СНІДУ вже у наступному десятиріччі та розпочати відзначати Всесвітній день перемоги над ВІЛ/СНІДом.