У сучасному світі мільйони людей досі залишаються "невидимими" для суспільства — через соціальний статус або певні ознаки. Це може стосуватися, зокрема, осіб, які постраждали від домашнього насильства, живуть з ВІЛ/СНІД, мешкають у сільській місцевості, належать до ромської національної меншини чи зазнають множинної дискримінації. Найчастіше серед них – жінки і дівчата
Основними причинами дискримінації залишаються низький рівень доходів, відсутність правової обізнаності та належного захисту, географічна ізольованість, поширені стереотипи й соціальна стигматизація.
В цьому контексті особливої актуальності набуває дотримання принципів безбар’єрності — рівності, доступності та поваги до гідності кожної людини. Вони є основою для формування справедливого суспільства, у якому кожен почувається захищеним і має рівні можливості для реалізації своїх прав.
Національний тиждень безбар’єрності проводиться в рамках реалізації Стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.