10 грудня, у День прав людини, завершується міжнародна кампанія «16 днів протидії насильству», тому хочемо розвіяти декілька поширених міфів про це явище, що існує у суспільній свідомості, перешкоджаючи постраждалим звертатися за допомогою.
Міф 1: «Від насильства страждають лише жінки».
✅ Офіційна статистика і дослідження показують, що найчастіше жінки та дівчата стають потерпілими. Та насправді ж, чоловіки також можуть потерпати від різних форм насильства. Однак, це може залишатися менш помітним через стереотипи чи тиск соціальних очікувань. Варто пам’ятати, що насильство може торкатися будь-кого, незалежно від статі, віку чи соціального статусу.
Міф 2: «Насильство має лише фізичний прояв».
✅ Ні, насильство не обмежується лише ударами чи побоями. Воно може бути психологічним, сексуальним та економічним.
Міф 3: «Потрібно терпіти заради дітей».
✅ Застосування насильства не робить щасливими ані батьків, ані дітей, адже здатне спричинити психологічні та емоційні травми дітям, і впливати на їхні майбутні стосунки.
Міф 4: «Зґвалтування в шлюбі не існує».
✅ Часто згоду в шлюбі сприймають як «подружні обов’язки», натомість агресію кривдника помилково називаючи пристрастю чи темпераментом. Проте, статевий акт без згоди – є зґвалтуванням.
Міф 5: «Кривдник/ця ніколи не виправиться».
✅ Вчасне звернення до соціальних служб та психотерапевтів можуть сприяти зміні поведінки кривдника/ці та збереженню стосунків. Не слід сліпо вірити, що коло насилля розірветься, якщо не докладати зусиль або не звертатися за допомогою.